Хидрантна маска за лице: направете си сами

Print
HydratingFaceMask

Ви требаат само три едноставни состојки:

  • 3 лажици овесна каша
  • 2 лажици алоја гел
  • 1 лажица мед

Турете ги состојките во сад и добро измешајте ги. Потоа нанесете ја маската со четка за лице. Нека ви постои 20 минути.

На крај, темелно измијте го лицето со млака вода и со нежно млеко за чистење. Избришете го лицето со чиста крпа со тапкање и проверете дали е измиена цела маска пред да нанесете хидрантен крем. Овој третман за лице е брз и лесен. А и кожата заслужува разубавување по долг ден, па дури и по долга недела.

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.08.2019 01:02:39 | NAMP2HLASPX03