Шејк со шумско овошје и кокос

Print
berry_coconut_shake250x250

2 мерици Формула 1 ванила

250 ml полумасно млеко

½ шолја замрзнато шумско овошје

¼ шолја свеж кокос

 

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека да добиете мазна структура.Енергетска вредност

калории

329

Протеин

g

20

Јаглехидрати

g

32

Растителни влакна

g

6

Масти

g

14 
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.10.2019 02:53:01 | NAMP2HLASPX01