Протеинска ужина од смрзнат Формула 1 шејк (4 порции)

Print
frozen-formula-1-

Протеинска ужина од смрзнат Формула 1 шејк (4 порции)

• 2 мерици Herbalife Формула 1 од јагода
• 250 мл. полумасно млеко или млеко од соја
• 150 гр. обезмастен овошен јогурт (ванила)
• 70 гр. смрзнато мешано шумско овошје

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете навистина мазна смеса. Турете ја смесата во калапи за сладолед со големина на 1/3 шолја. Пред сервирање оставете ги да стојат во замрзнувач најмалку два часа.

Со полумасно млеко

Калории:  88 калории
Протеин:   8 гр.
Јаглехидрати: 9 гр.
Масти: 2 гр.
Растителни влакна: 2 гр.

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 16.09.2019 03:22:47 | NAMP2HLASPX03