Шејк со манго

customer-newsletter-feb2018-1

Потребно:

2 мерици Формула 1 ванила
1 мерица Протеински додаток
250 мл. кокосово млеко
½ шолја сечкано манго
1 лажица кисело млеко со ниска масленост
¼ лажичка куркума во прав

 Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете мазна и густа структура.

Нутритивни вредности

Kалории

kcal

233

Протеин

g

21

Јаглехидрати

g

32

Растителни влакна

g

9.5

 
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 16.09.2019 03:56:17 | NAMP2HLASPX01