Healthy Meals
ПЛАНОВИ НА ОБРОЦИ

Подобро е да јадеме по пет помали, отколку по три поголеми оброци на ден. Со почести помали здрави оброци во текот на денот ќе се храните подобро и нема да добивате напади на глад.

Сакате да ја намалите тежината? Пијте по два Формула 1 шејка на ден.
Сакате да ја одржувате тежината и секојдневно да го користите во исхраната? Пијте по еден Формула 1 шејк на ден.


Healthy Breakfast

Здрав појадок

За да го почнеме денот на најдобар можен начин ни е потребен добар извор на сложени јаглехидрати и доволно протеини, витамини и и минерали.

Здравиот појадок на Herbalife се подготвува брзо, вкусен е и содржи многу неопходни нутриенти, богат е со протеини за изградба на чиста мускулна маса и има контролиран број калории, 220 калории. Тој претставува хранлив и практичен избор кога брзаме наутро.

Други видови здрав појадок:
- Овесна каша
- Мусли со ниска масленост и мала количина шеќер
- Кајгана на интегрално лепче
- Пробајте го Здравиот појадок на Herbalife.

Healthy Protein Snack

Здрава ужина

Здравите ужини во контролирани порции играат значајна улога во секојдневната исхрана и ни помогнат да престанеме да посегаме по сите оние нездрави „слатки залачиња“ кои може да доведат до покачување на телесната тежина.

Пробајте Протеинско чоколатце како вкусна ужина богата со протеин.

Други видови здрава ужина:
- Свежо овошје
- Печена соја
-Шака бадеми
- Гурманска супа од домати

Healthy Lunch

Здрав ручек

Земете Формула 1 шејк ако ја регулирате тежината. Има контролиран број калории и е богат со протеин што помага во изградба на чиста мускулна маса. Плус, го урамнотежува нивото на енергија што ни помага да не посегнуваме по нездрави ужини во текот на денот.

Или ако сакате да ја одржувате тежината, јадете урамнотежен и разновиден ручек.
Healthy Snack

Здрава ужина

Изедете една здрава ужина во текот на денот. Изедете свежо овошје или вкусна високопротеинска ужина, пробајте Протеинско чоколатце или Гурманска супа од домати.

Здравата ужина со контролиран број калории игра важна улога во секојдневната исхрана, а ако е богата со протеин помага во изградба на чиста мускулна маса.

Други видови здрава ужина:
- Канче кисело млеко со ниска масленост
- Гурманска супа од домати
- Парчиња зеленчук со урда
- Протеинско чоколатце

Healthy Dinner

Здрава вечера

Јадете урамнотежена и разновидна вечера со комбинација од здрав протеин, сложени јаглехидрати и разновиден зеленчук.
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 20.07.2019 19:16:24 | NAMP2HLASPX01