Витаминска бомба

Print
vitaminBlast

• 2 мерици Ф1 ванила

1 мерица Протеински додаток (6 гр.)

• 1 шолја ладна вода

• 1/2 шолја јагоди сечкани на половина

• 1/2 шолја сечкани праски

• 2 лажици кисело млеко со ниска масленост

• 4-6 листа свеж босилек или една лажичка сув босилек

 

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете мазна структура.

Калории – 243

Протеин – 25 гр.

Јаглехидрати – 24 гр.

Масти – 4 гр.

Растителни влакна – 4 гр.

Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.10.2019 02:27:51 | NAMP2HLASPX01