Шејк од авокадо и киви

kiwi-avocado-shake

Потребно:

 

2 мерици Формула 1 со вкус на ванила

250 мл. полумасно млеко

1 мерица Формула 3 Протеински додаток

½ киви (80 гр.)

1/8 шолја авокадо (150 гр.)

Неколку капки екстракт од ванила (по желба)

Неколку коцки мраз

 

Турете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека да добиете мазна структура.


 

Нутритивни вредности


Енергетска вредност

304 Kcal

Протеин

23 g

Јаглехидрати

29 g

Растителни влакна

4 g

 
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.10.2019 02:28:08 | NAMP2HLASPX01