Летен појадок

Sunshine_breakfast

2 мерици Формула 1 со вкус на малини и боровинки
250 ml полумасно млеко
2 x 50 g кисело млеко со ниска масленост
¼ шолја замрзнато шумско овошје
½ шолја свеж спанаќ

Изблендирајте, сервирајте во чинија и декорирајте по желба!


Нутритивни вредности 

Калории: 285
Протеин: 23 g
Јаглехидрати: 27 g
Масти: 9 g
Растителни влакна: 5 g

 
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.10.2019 03:29:29 | NAMP2HLASPX01