Топол шејк со цимет како ужина пред спиење

Пробајте го овој напиток со лесен вкус како ужина пред спиење.
Warm Apple & Cinnamon Nightcap

Потребно:

2 мерици Формула 1 Ванила
250 мл. полумасно млеко
3 мерици Формула 3 Протеински додатокво прав
малку морско оревче
малку цимет
неколку капки екстракт од ванила (по желба)

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете мазна структура. Ставете ја смесата во голема шолја за кафе и оставете ја да се грее во микробранова печка 1 ½ -2 минути додека не се стопли, а во меѓувреме промешајте ја еднаш до двапати.

Нутритивни вредности

Калории

295 Kcal

Протеин

33 rp.

Јаглехидрати

22 rp.

Растителни влакна

2 rp.

 
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 16.09.2019 03:26:17 | NAMP2HLASPX01