Топол шејк од ванила со зачини

Print
warm-spice-vanilla-shake-250px

Потребно:

2 мерици Herbalife Формула 1 Ванила
1 шолја 250 мл. топло полумасно млеко
½ средно голема банана
малку цимет

малку морско оревче

½ лажиче кардамон

малку ѓумбир во прав
 

Нутритивни вредности

Со топло полумасно млеко


Калории: 288
Протеин: 19 гр.
Јаглехидрати: 36 гр.
Растителни влакна: 5 гр.
Масти: 7 гр.
 
Herbalife е член на SELDIA (Европската организација за директна продажба) и потписник на нивниот Етички кодекс.
mk-MK | 19.10.2019 02:28:37 | NAMP2HLASPX01